Grozs
nav ceļojumi
 
nopirkt
   
Saņemt mūsu karstus piedāvājumus

Vjetnama

Jūs varat izvēlēties sev piemērotāko ceļojumu no simtiem mūsu piedāvājumu, vai arī izteikt savas vēlmes šeit!
PASŪTĪT

Priekš atpūsties vēlētājiem Vjetnamā nav sliktu sezonu, jo ja vienā valsts daļā ir lietains un mitrs, tad vienmēr atradīsies vieta kur būs saulains un silts.

Vispārējā informācija par Vjetnamu

Valsts Dienvidaustrumu Āzijā, aizņem Indoķīnas pussalu. Kaimiņvalstis ziemeļos Ķīna, rietumos Laosa un Kambodžu, austrumus un dienvidus apskalo Dienvidķīnas jūra. Blakus esošās salas Konādo, Fukok un citas.

Iedzīvotāju skaits: 77 311 tūkstoši cilvēku. Vidējais rakstīt pratēju skaits pēc 15 gadiem – 93,7 %.

Valsts valoda: vjetnamiešu. Izmanto arī ķīniešu un nedaudz angļu, krievu un franču.

Platība 332 tūkstoši kvadrāt kilometru. Lielāko valsts daļu aizņem kalni augstumā līdz 3143 m, piekrastēs ir zemienes, galvenokārt upju Hongha (valsts Ziemeļos) un Mekong (valsts Dienvidos) deltu lejtecēs.

Reliģija: budisms.

Vjetnamiešu valūta – dongs (Dong). pieejamās banknotes 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10000, 20000, 50000 un 100000. Pati populārāka ārvalstu valūta ir amerikāņu dolārs, ko pieņem visur. 1 dolārs ir 15,7 dongs. Pieņem arī kredīta kartes – Visa un MasterCard.

Jāpiebilst, ka Vjetnama ir ļoti izdevīga valsts valūtas apmaiņai, var maksāt kafejnīcās, veikalos ar dolāriem, jums izdos dongus. Tikai valsts muzejos no jums paņems komisijas naudu 10 000 dongus vai 1 dolāru, taču neizdos atlikumu.


Nepieciešamie dokumenti:

Pase ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc atgriešanās datuma
1 standarta foto (3 x 4 cm)
Aizpildīta pieteikuma veidlapa

Noformēšanas laiks: 1 nedēļas laikā vai 3 darba dienu laikā (vēstniecībā)

Noformēšanas izmaksas: 99.60 €

Par Valsti :
 
Klimats: tropiskais musonu klimats veidojas vasaras mitro (dienvidu un dienvidrietumu) un ziemas sauso (ziemeļaustrumu) musonu ietekmē. Ziemas musons nāk no Ziemeļaustrumiem periodā no Oktobra līdz Maijam atnesot lietu ziemeļu Ņjā Čangai, bet jauku un saulainu laiku Dienvidos. Pavasarī un rudenī laiks ir mainīgs – piekrastes zonā iespējami taifūni. Vidējā temperatūrā svārstās no +26C decembrī līdz +29C aprīlī.
 
Dienvidu Vjetnamā – subekvatoriālais klimats (Saigona, Vung Tau, Fantet).
 Mitrā sezona: no Maija līdz Novembrim. Šajā laikā bieži dienas otrajā pusē ir stipras lietavas.
 Sausā sezona: no Decembra līdz Aprīlim.
 
Saigonā dienas vidējā temperatūra ir +27C gaisa mitrums 80%. Aprīlī vidējā temperatūra +30C. Janvārī +21C. Viszemākā gaisa temperatūra Saigona reģistrēta +14C.
 Lietus sezona Dienvidu Vjetnamā, lietus līst no 10 līdz 15 minūtēm dienā, ja nu gadījumā nelīst tad tas dod jauku atpūtu un atnes nedaudz vēsāku laiku.
 
Varētu tā teikt, ka lietus sezona Dienvidu Vjetnamā ir diezgan patīkam. Un vasaras sezonā Baltijas valstīs līst biežāk nekā Dienvidū Vjetnamā. Ir divas galvenās sezonas mitrā no maija līdz novembrim un sausā no decembra līdz aprīlim. Vidējā temperatūra – +27С, vidējais mitrums – 80%. Nokrišņu daudzums gadā sastāda 2000 ml.
 
Centrālajā Vjetnamā (Da Hang, Ņju Čang, Da Lat)
 Mitrā sezona: no aprīļa līdz oktobrim / no decembra līdz februārim.
 No decembra līdz februārim diezgan vētrains okeāns, tā kā šajā laika daivings ir apgrūtināts.
 Gaisa temperatūra: no +25 līdz +27C
 
Centrālā Vjetnama dalās divās daļās : piekrastes līdzenumi un kalni. Piekrastes zonā iespējami taifūni no Jūlija līdz Novembrim. Centrālajā kalnu apgabalā bieži migla un smidzinošs lietus.

Ziemeļu Vjetnama
 Ziemā: diena: +17 -20C, vakarā: +10-12C.
 Vasarā: dienā: +32 -35C, vakarā +25 -27C.
 Ziemeļos ir divas galvenās sezonas – ziema: no novembra līdz aprīlim – diezgan auksta un       lietaina, vasara: no maija līdz oktobrim – karsta un sausa.

Ko apskatīt?
 
Vjetnama ir seno kultūru un skaistas dabas valsts. Atrodas pie Dienvidķīnas piekrastes. Pie jūras atrodas skaistas pludmales, valsts centrā atrodas meži un kalni.
 
Halongas līcis ir Pasaules Mantojuma sarakstā. Visbiežāk apmeklētākā vieta valstī. Ielīcis iz krāšņo vairāk nekā tūkstoš zaļu salu un saliņu.
Saskaņā ar leģendu līci izveidoja no debesīm nolaidies milzīgs sarkans drakons, kuru līdz pat šai dienai varot sastapt vietējos ūdeņos vai vienā no daudzajām arhieloga alām. Ūdens ir apbrīnojami tīrs un ir ļoti daudz jūras velšu, kuras piedāvā nogurušajiem ceļotājiem.
 
Vjetnamas pagātne ir tik bagāta kā zaļās zemes un upju ietekas. Šī pagātne skaitās kā romantiska leģenda, pilna ar varonīgiem stāstiem.
Unikāli arhitektūras kompleksi senajās pilsētās Vetovā kuras vecumus bieži datējas tūkstošos gadu, ieņem sevī krāsainību un skaistumu Austrum Hoj An, dzīvīgā piekraste Ha Long un viņas divi tūkstoši salu.
 
Labākas pludmales Dienvidķīnas jūrā arī atrodas Vjetnamas teritorijā jau sen piesaista Eiropiešus, kurus interesē lieliska atpūta. Klasiskā spožās saules apvienošana ar siltajām smiltīm un zilu, gludu jūru padara šo vietu ideālu ikdienas problēmu aizmiršanu. Daivinga cienītāji varēs izbaudīt jebkādu atpūtu, ar bagāto zemūdens valstību un samērā zemajām cenām.
 
Daudzām viesnīcām piekrastē ir pašiem savi masāžas kabineti un SPA-kompleksi kuru arsenālā atrodas unikālas ārstējošs māls, iespēja attīrīt ķermeni no ikdienas stresa un uzlabot veselību. Vietējie iedzīvotāji ar netradicionālām ārstēšanas formām pielieto dažādas zāles, kuras izgatavo no čūskām, jūras iemītniekiem un no retām zālēm ar kurām ir iespēja radīt brīnumus.
 
Estēti sev atklās kalnu kūrortus, piemēram, Dalat, kuru dibināja franču kolonizātori kā pilsētu-sanatoriju vietējiem aristokrātiem: kalnu gaiss, skuju meži un dzedras kalnu ūdenskrātuves ir spejīgas atbrīvot no nospiestības un izdziedēt jebkādas slimības.


Kas notiek?
 
Speciālas lūgšanas Ķīnā un Vjetnamā notiek katru dienu speciālos laikos kad ir pilnmēness un jauns mēness. Šajās dienas vairākums budistu ēd tikai veģetāru pārtiku. Citi reliģiozi svētki notiek pēc mēness kalendāra.
 
Tet (janvāra beigās un februāra sakumā) – gada svarīgākie svētki, kuri ilgst nedēļu, bet gatavošanās svētkiem sākas nedēļu iepriekš paiet jaunā mēness gada svinības;
Klīstošo garu diena (Trung Nguyen) – tiek svinēta septītajā mēneša piecpadsmitajā dienā. Otrie svarīgākie gada svētki;
Tit Doan Ngo (vasaras saulgrieži) – notiek Jūnijā, kura laikā tiek dedzinātas cilvēku figūras lai atdotu viņu dvēseles mirušo armijai;
Mirušo svētki (Thanh Minh), svin aprīlī, lai godinātu mirušos senčus.
 
Svētku dienas un brīvdienas:

 1.maijs – vispasaules darba svētki
 28.maijs – Budas apgaismības diena
 3.septembris – Hošimina nāves diena
 2.septembris – Vjetnamas diena
 3.februāris – komunistiskās partijas dibināšanas diena
 1.janvāris – Jaunais gads
 30.aprīlis – Saigona atbrīvošanas diena
 
Ko atvest?
 
Vjetnama ir lēta valsts pat priekš ne tik bagātiem cilvēkiem, skaisti eksotiski suvenīri maksā kapeikas. Blakus tirgum atrodas Nike un Adidas filiāles un tur viņu preces tirgo 3 reizes lētāk nekā citviet pasaulē. Sudraba izstrādājumus atdod gandrīz pa velti.
 
Vjetnamā ir ļoti daudz kopuzņēmumu, kuri ražo produkciju eksportam. Piemēram, sporta apģērbu rūpnīcu “Nike” un “Adidas” filiāles vietējā tirgū pārdod savu produkciju trīs-četrās reizēs lētāk, nekā jebkur citur. Iepirkšanās ir neticami bagātīgas un daudzveidīgas.

Rekomendācijas: Nerekomendējam dzert ūdeni no krāna nebūtu slikti paņemt līdz minerāļ ūdens pudeli pasargās no dehidratācijas, bez bailēm var pasūtīt ūdeni ar ledu lielās pilsētas un kūrortos Saigonā, Hanojā, Njačangā, Da-Hangā ledus sagatavots pēc visām normām, lauku rajonos nebūtu ieteicams pasūtīt ledu tas varētu būt izgatavots no upes ūdens.
 
 
Ja Jums ir radušies jautājumi, droši sazinies ar mums – ar prieku palīdzēsim!

info@travelservice.lv

+371 29803455

← atpakaļ